T.C.DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI
DİYANET YETERLİK SINAVI
HAZIRLIK KİTABI MBSTS

İmam-Hatip, Kur'an Kursu Öğreticisi
Müezzin-Kayyım, Vaiz
Yazılı Sınav ve Mülakatlara
Hazırlık Kitabı


DİN GÖREVLİSİ
MBST SINAVLARINA
KAYNAK KİTAP
Hac ve Yurt Dışı Sınavları
Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği


Hazırlayan
Mehmet Hicabi SEÇKİNER


ESER HAKKINDA
Çalışmamız
● Son yıllarda yapılan Diyanet Yeterlik ve MBTS. Sınavları göstermektedir ki bu sınavlar ayrıntılı ve mükemmel çalışılmadan kazanılamaz. Bu alanla alâkalı ilmihal ve benzeri eserlerle veya özet ve yetersiz kitaplarla yapılan pasif çalışmalar yeterliliği yetersiz kılmaktadır. Bunları düşünerek biz okuyucularımıza 5 yıllık bir çalışmanın ürünü olarak ne detaylı ve ne de çok özet olmayan tam kıvamında; doyurucu bilgiye ve kesin kazanma şansına ulaştıran bu çalışmayı hazırladık.
● Çalışmamız ilmi, akademik ve pedagojik üç sistemle hazırlanmıştır. Diyanet sınavlarında sorumlu olunan Tüm Temel İslam Bilimleri konuları özenle seçilerek ahenkli bir dille ortaya konulmuştur. Konular tablo ve şekillerle görselleştirilmiş ileti ve kalıcılığı artırılmıştır. Her konunun arkasında Testler konulmuş, kitabın sonuna Dini Terimler Sözlüğü ve doyurucu oranda Soru Bankası ve Deneme Sınavları eklenmiştir.
● Yeni sınav sistemine göre hazırlanmış kitabımızın ilk baskıları önceki Yeterlik ve MBSTS'de hemen tüm soruları yakalayarak % 96 başarı sağlamıştır. İddia ediyoruz ki bu kitapla iyi ve tam hazırlanan bir öğrencinin Diyanet Yeterlik Sınavlarını kazanmama ihtimali yoktur!!!
● Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde görev almak isteyen adayların girdikleri Diyanet Yeterlik Sınavı, Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı, Hac ve Yurt Dışı Sınavları, Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavları gibi her geçen gün artan talebe binaen soruların zorlaştığı sınavlara adayların en kolay ve en başarılı şekilde hazırlanmalarını sağlamaktır.
● İmam-Hatip Lisesi, İlahiyat Fakültesi, Kur'ân Kursu öğreticileri ve öğrencileri için, kitap ve konu karmaşalarına bir çözüm bir tür yardımcı kaynak mahiyetindeki çalışmamız, mezuniyet öncesi ve sonrası dini bilgilerini pekiştirmede ve dini bilgiye ulaşmada baş tacı yapacakları bir kaynak kitap özelliği taşımaktadır.
● Yalnızca sınavlara hazırlık kitabı değil hem atanmış din görevlilerinin, hem öğrencilerin ve hem de tüm Müslüman kardeşlerimizin pek çok dini bilgiyi öğrenmelerine ve problemlerini çözmelerine kaynaklık edecek; hayatın her merhalesinde yanından ayıramayacakları bir eserdir.

Devamı
Format :Genel
Barkod :9786054487486
İlgili Eserler