Format Kitap
Barkod 9786055245818
Yayın Tarihi 2016-12-01
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 12.Baskı
Sayfa Sayısı 368
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 130 X 220

Emeği Geçenler :
Yazar   : Aliya İzzetbegoviç
Çevirmen   : Salih Şaban

Çağdaş dünya, uzun zamandır süregelen ve sonu kestirilemeyen kesif bir ideolojik çatışmanın sahnesidir. Hepimiz bir şekilde bu çatışmalarla yüz yüzeyiz. Bu mücadele İçinde acaba İslâm'ın yeri neresidir? Bugünkü dünyayı şekillendiren süreçlerdeki rolü nedir? Doğu Batı Arasında İslâm tüm bu konuları geniş bir entelektüel ufuk içinde ele alıp cevaplandırmaya çalışıyor.

İnsanın yolculuğunun ilham ve hayret verici bir seklide bütünleştirilmiş bir analizi. Gücünün etki alanı, İslam'ın evrenselliğine ve güzelliğine canlandırıcı bir anlam veriyor.

Robin Woodsworth Carisen

Avrupa yüzyıllardır İslam'dan faydalanıyor, çoğunlukla da onay almadan ve karşılığında hiçbir sey vermeden. Simdi, Doğu Batı Arasında İslâm'm yayımlanmasıyla İslam'a borcunu ödemeye başladı.

Rasyonel, fakat duygulara hakaret etmiyor, bedeni kötülemeden ruhu yüceltiyor. Ancak onu bir sınır tası olarak ayrı tutan şey, tüm soylu fikirlerin doğasında bulunan bir tarzda ifade edilen doğaüstü bilgeliğidir. Şüphesiz, onun çağrısı zamanının ötesine geçecek, çünkü hayatı içine alıyor; ve hayattan daha mükemmel bir mevzu yok.

M. Tariq Quraishi

Aliya İzzetbegovic kendi rotasını çiziyor; cüretkâr ama büyüleyici.

D. S. Balic

Bir başyapıt; zaman, içindekileri teyit edecek.

Prof. İsmail R. Al-Faruqi

devamını oku..
Etiketler : Vitrindekiler
33.00
Liste Fiyatı : 33.00
Kazancınız : 0.00
Favorilere Ekle
Ürün Tükendi.