Yazar : Selçuk Alkan
Yayıncı : Mevsimler Kitap
Kategori : İnceleme
Fiyat: 16.00   Liste Fiyatı : 16.00
Ürün Satışta. 
Favorilere Ekle
Adet
Format : Kitap
Barkod : 9786057934208
Yayın Tarihi : 2020-03-05
Yayın Dili : Türkçe
Baskı Sayısı : 23.Baskı
Sayfa Sayısı : 136
Kapak : Karton
Kağıt : 2.Hamur
Boyut : 135 X 210
Hakkında
Yorumlar
Resimler ve Dosyalar
Yazma Sanatı ve Yazma Teknikleri adlı kitabında Selçuk Alkan, uzun yıllar boyunca edindiği yazarlık tecrübelerini, genç yazar adaylarına anlatıyor. Yazmanın bir sanat mı yoksa bir zanaat mı olduğunu ve yazmanın bir yetenek mi yoksa çalışmakla elde edilen bir maharet mi olduğunu eserinde irdeleyen Selçuk Alkan, yazma sanatını ve tekniklerini anlatırken, öncelikle iyi bir okuyucu olmak ön şartını ortaya koyarak,okuma olmadan yazma olmaz diye de genç yazar adaylarını uyarıyor.
Yazmanın ve eser üretmenin bir adanmışlık olduğunu ifade eden yazar, Yazmak; saatler, geceler, gündüzler, aylar boyu kâğıdın ya da ekranın başında en derin düşüncelere dalıp, hayal gücünüzü tüm sınırlarına kadar zorlamayı gerektirir. diyor.

Kendi yazarlık tecrübelerinden örneklerle bir kısım yazma tekniklerini anlatan yazar, bunun yanında 4+1 Planlı Yazma ve Değerlendirme Modeli ile bu modele uygun uygulamalarla, genç yazar adaylarının yazma ve eser üretme becerilerinin geliştirilmesine katkı sağlayacak bir çalışmayı sizlere sunuyor.

Okuyucu Yorumları